Adventi gyertyagyújtás a nagybecskereki katolikus Székesegyházban
A gyerekek fellépése után az adventi koszorú első gyertyáját Német László nagybecskereki megyéspüspök gyújtotta meg.
Kézről-kézre adták a lángot a gyerekek, míg az el nem jut a püspökig – aki az oltár előtt meggyújtja az első adventi gyertyát. Az adventi koszorú első gyertyájának a meggyújtásával megkezdődött a nagy várakozás időszaka. Sok gyerek egész éven át vár a szeretet ünnepére.
Három évvel ezelőtt a hittantanárok, a szülők és a papok kezdeményezésére szervezték meg először a bánáti hittanosok közös adventi gyertyagyújtását. Ma háromszázan jöttek el a Székesegyházba – Törökkanizsától egészen Fehértemplomig. A rendezvényre szép számban érkeztek hittanosok, de a bánáti hitoktatók is tapasztalják a gyerekek számának a csökkenését.
Az ünneplésen 16 csoport lépett fel. Énekeltek, szavaltak, vagy a karácsonyhoz fűződő jelenetet mutattak be. A találkozó végén teával, mézeskaláccsal és egy kis útravalóval kísérték ki a Bánát minden részéről érkező hittanosokat.
Forrás : Pannon RTV
“https://www.youtube.com/watch?v=qBr5nPHEhig