Kétnyelvű útjelző táblák Törökkanizsán is!
A Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi-Nemzeti Közösségi Titkárság nemrégiben lezárult pályázatán, amely a nemzeti kisebbségek-nemzeti közösségek nyelvét és írását a munkában hivatalosan használó szervek és szervezetek részére történő költségvetési eszközök odaítélésére írtak ki, Törökkanizsa Község Önkormányzata 1 millió dináros támogatásban részesült.
Ezekből az eszközökből összesen 5 kétnyelvű, szerb és magyar feliratú útjelző tábla kidolgozását és elhelyezését pénzeli a tartományi titkárság, melyek az önkormányzat illetékességébe tartozó helyi utakon segítik a tájékozódást.
A Vajdasági Magyar Szövetség érdekképviseletének köszönhetően a hivatalos nyelvhasználat gyakorlatban történő megvalósítása e téren is (közlekedési- és útjelzőtáblák) még kifejezettebbé válik. A pályázat tervdokumentációjának kidolgozását teljes egészében a Magyar Nemzeti Tanács pénzelte. A tavaly más vajdasági önkormányzatokban megkezdett táblák kihelyezése tehát Törökkanizsa területére is kiterjed, hiszen a községben a szerb és a magyar nyelv egyaránt hivatalos használatban van – melyet Törökkanizsa Község Alapszabályában is rögzítettek.
A titkársággal való együttműködés keretében az önkormányzat számos, összegüket tekintve s a község fejlődésére nézve ugyancsak jelentős projektet valósított meg, melyekért köszönettel tartozunk a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi-Nemzeti Közösségi Titkárságnak és Ótott Róbert Tartományi kormányalelnöknek és tartományi titkárnak is.

